Břeclavští Romové se nebojí zapojit

Ve čtvrtek 28. 8. proběhla v Břeclavi komunitní akci, která si kromě vydatné účasti místní komunity vyžádala i nemalou pozornost médií.

Reportáž o dopolední části akce z kamery České televize si můžete přehrát zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/314281381990828-udalosti-v-regionech (třináctá minuta)

Tiskovou reportáž si můžete přečíst na stránkách Břeclavského deníku: http://m.denik.cz/breclavsky_denik/c/mladi-breclavsti-romove-chteji-zmenu-uklizeli-deti-se-zapojily-spontanne-2014082.html

Partnerem celé akce bylo město Břeclav, takže se na akci ukázal také starosta MUDr. Oldřich Ryšavý. Akce byla rozdělena na dva tematické bloky. Na dopoledne byl naplánovaný úklid části Břeclavi. Odpolední program byl pořádán ve spolupráci s Českobratrskou církví evangelickou, v jejichž kostele se program konal. Program byl veskrze bohatý: grilovalo se, proběhlo vystoupení tanečního studia v Břeclavi, hrálo se na klavír. Pro děti byl naplánován také bohatý program, kromě her si děti vyráběly papírové sovičky. A aby výrobky neskončily jen někde v krabici nebo v koši, dohodli jsme se s Domovem seniorů, že naše děti půjdou sovičky předat babičkám a dědečkům, kteří v domově žijí.

Akce jako celek se vydařila i díky ochotné pomoci všech lidí z komunity. Pomáhali grilovat, zapojili se do plánování akce i do chystání zázemí. Jsme rádi, že do akcí jako jsou komunitní akce nebo sportovní odpoledne se zapojuje čím dál víc klientů jako "naši" středoškoláci a vysokoškolačka, kteří přicházejí i s vlastními nápady. Celá akce by nemohla proběhnout tak zdárně ani bez ochoty celé řady lidí na IQ Roma servis napojených, kteří se třeba přišli jen podívat a nakonec se aktivně zapojili a přiložili ruku ke společnému dílu. Všem vám patří velký dík a snad i brzy na shledanou.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde: Komunitní akce v Břeclavi

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...