Mediální seminář pro romské matky

Út, 24/05/2016

Romské matky, které jsou aktivní v prosazování tématu inkluzivního vzdělání, se setkaly se zástupci evropské komise a novináři z několika evropských zemí. Matky otevřeně diskutovaly o svých životních příbězích, o nezbytnosti dobrého vzdělání pro jejich děti a o obrazu Romů v českých médiích. Zahraniční novináři měli o příběhy zájem a s matkami hovořili o možnostech zlepšení současné situace.

Novinářům také matky předaly prohlášení, které vytvořily a prosazují:

My, romské matky, zažíváme mnoho odmítnutí, přesto máme sny, že se naše děti dostanou do dobré školy a budou mít šťastný život. S pomocí učitelů a neromských rodičů překonáme překážky a naše péče a láska k dětem přinese úspěch.

Setkání zorganizoval dne 11. května 2016 IQ Roma servis a Generální ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele Evropské komise jako součást iniciativy pro Romy, s Romy v Brně v rámci mezinárodního mediálního semináře.

Akce byla realizovaná v rámci projektu „pro Romy, s Romy“ („for Roma, with Roma“) a za finanční podpory Evropské komise, Generálního ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele (DG Justice and Consumers).

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...