Školení pro pěstouny

Po, 09/01/2017

Školení pro pěstouny

Všechna školení probíhají na adrese IQ Roma servis, Vranovská 45. Cena školení je 150 Kč za hodinu a účastníka. Maximální počet účastníků je 15. Součástí školení je i drobné občerstvení, káva a čaj.

V případě dotazů se obracejte na Bc. Pamelu Markovou, tel. 775 867 364, pamela.markova@iqrs.cz 

 

Kudy kam aneb úřady nejsou strašáci (časová dotace 2 hodiny)

Lektorka: Mgr. Marika Měšťanová

Datum: 17. 1. 2017 od 15 do 17 hodin

Kde vyřídit občanku a kam zajít pro rodičovský příspěvek? Co potřebujete k podání žádosti o byt? Vyznat se v úřadech a v tom, co kde vyřídit je často náročné a někdy nepomohou ani samotní úředníci. Na školení se dozvíte, kde se vyřizují základní dokumenty, co k jejich vyřízení potřebujete a kam a na koho se obrátit při problémech. Zjistíte také, jaké máte práva a povinnosti a kde si můžete případně stěžovat. Součástí kurzu bude také řešení ukázkové situace.

 

Děti a internet, pozitiva a rizika (časová dotace 3 hodiny)

Tráví vaše děti na internetu spoustu času a vy nevíte, co přesně tam dělají? Na školení se dozvíte, jak rozpoznat možná rizika, se kterými se mohou děti setkávat na internetu a zejména na sociálních sítích, jak s dětmi o této problematice komunikovat a na koho se v případě problémů obrátit. Součástí školení bude promítání spotů zabývajících se danou problematikou, příklady z praxe a praktické rady jak bezpečně používat internet.

Lektorka: Bc. Pamela Marková

Datum: 7. 2. 2017 od 14 do 17 hodin

 

Finanční gramotnost (časová dotace 3 hodiny)

Lektor: Petr Máčal

Datum: 21.2  2017 od 14 do 17 hodin

V rámci se dozvíte základní informace z oblasti finanční gramotnosti, domácích rozpočtů a možností úspor. Součástí bude představení zásadních rizikových činností a produktů, které jsou nabízeny zejména sociálně slabším občanům (nebankovní půjčky, zastavárny, obchod s energiemi a podomní prodej). Na konec kurzu bude prostor pro dotazy a diskuzi o problémech, se kterými se účastníci potýkají.

Případové, interaktivní a rodinné konference – už se jich nebojím (časová dotace 3 hodiny)

Zvou vaši rodinu na případovou konferenci? Nebo se nacházíte v situaci, kdy Vaši rodinu čeká velká změna (návrat biologického rodiče dítěte, přemístění dítěte do ústavní výchovy či jiné pěstounské péče, rozvod rodičů/pěstounů apod.) a nevíte, jak dále? Na setkání se dozvíte vše o tom, co je případová (a také interaktivní nebo rodinná) konference, jak probíhá, jaké práva jako účastník máte a kdy můžete OSPOD o takovou konferenci požádat. To vše zábavnou a interaktivní formou.

Lektorky: Mgr. Denisa Sedláčková a Mgr. Marika Měšťanová

Datum:  14.3.2017  od 14  do 17 hodin

 

Cesta k oddlužení (časová dotace 2 hodiny)

Co víte o insolvenčním řízení? Chcete vědět, co je potřeba splnit, abyste mohli požádat o oddlužení? Na školení Vám zodpovíme vše, co Vás k tématu zajímá.

Lektorka: Silvie Elsnerová

Datum: 28.3.2017 od 15 do 17 hodin

 

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...