17. února 2017

Brno - Romové ve spolurpáci s nahrávacím studiem Amaro records vydali píseň "Amen džas dureder" k podpoře lidskosti, naděje a víry v lepší zítřky. K této myšlence se v písni připojili jak romští, tak neromští hudebníci, zpěváci ale i lidé bez uměleckého talentu. 

Unikátní verzí písně „We shall overcome“ chtějí Romové propojit lidi, dát lidem naději v lepší zítřky, ale také upozornit na to, že i Romové jsou součástí společnosti, mají stejná práva a jen vzájemnou lidskostí můžeme změnit  svět k lepšímu. I proto se interpreti rozhodli nazpívat píseň v jazyce anglickém, českém, romském i v dialektu olašké romštiny. 

zde je odkaz na píseň: https://www.youtube.com/watch?v=5uhHZq5Nexc&feature=youtu.be

 

společné vyjádření Romů:

Svět se mění, bortí se jeho ideje. MY, ale věříme tomu, že svět mohou změnit lidé – každý svým kouskem sebe sama, každý svým cílem, který plní ideje osobní i společenské. My věříme, že můžeme vytvořit na této zemi naprosto jiný svět. 

Svět je plný strastí, problémů, strachu a nenávisti, a proto jsme se rozhodli písní „Amen džas dureder„ dát lidem víru a naději a povzbudit je aby to nevzdávali a očekávali lepší zítřky. Uvědomujeme si totiž, že když se slovem vyjádří myšlenka, tak to často nemá tu stejnou váhu, jako když se to řekne písní, která vládne emocemi, tvářemi konkrétních lidí a svým nábojem.

"I MY Romové věříme tomu, že každý naší verzi slavné písně „We shall overcome“ najde sám v sobě člověka. I my Romové chceme pomoct tomuto světu a lidské společnosti. Chceme jít dál, chceme přátelské vztahy, chceme svá práva a rovné postavení."

Sdílej galerii

Facebook Twitter Youtube More...