Fotky

Česky
11
Dub

Ukliďme Česko 2017

Druhá dubnová sobota byla na Plácku ve znamení úklidu a třídění odpadů. Pracovníci nízkoprahového klubu IQRS zorganizovali akci v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Klienti a další dobrovolníci, kteří se zapojili do akce celkem nasbírali zhruba 5 pytlů odpadu, který potom společně roztřídili. Programem akce nebyl pouze úklid, účastníci měli možnost se naučit, jak správně třídit odpad a poté jak znovu použít pet-láhev a například si z ní vyrobit pouzdro.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
17
Pro

Cigi cigi cirkus 2018

V Brně jsme vytvořili komunitu romských dětí a mládeže 

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
08
Čer

Fotbalový turnaj na Plácku 22.-23.5.2018

Ve dnech 22.5.2018 a 23.5.2018 proběhl na Plácku fotbalový turnaj. Turnaj byl rozvržen do dvou dnů. V úterý 22.5.2018 hrály v 1. kategorii mladší děti ve věku 7-12 let, dohromady se zúčastnilo 50 osob. Ve středu 23.5.2018 přišly na řadu starší děti, 2.kategorie ve věku  12-15 let, tentokrát přišlo 48 osob.  Zapsané byly v každé kategorii čtyři mužstva, které mezi sebou hrála napínavé, ale férové souboje. Turnaje se zúčastnilo i velké množství diváku a kamarádů, kteří fandili a podporovali hráče, dohromady za oba dna Plácek navštívilo 135 lidí.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
15
Črv

Slavnostní odhalení společných děl z Husovicování

Ve čtvrtek, 14. 7. jsme v parku na Svitavském nábřeží v Brně slavnostně odhalili dvě umělecká díla: Husovickou husu přátelství vytvořenou z použitých PET láhví a obrovský komunitní obraz, zobrazující převážně Romy.  Obraz vyzývá romské maminky a hlavně jejich děti, aby chodili do dobré školy (Dža andre lačhi škola).

Slavnostní událost je vyvrcholením street-artového festivalu Husovicování. Husa i obraz budou odteď hrdě zdobit naše Plácky (hřiště na nábřeží v Husovicích).

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
08
Črv

Hledali jsme společnou cestu…

Břeclavská pobočka IQ Roma servisu spolu s Domovem sv. Agáty v Břeclavi uspořádali 27. 5. 2016 u příležitosti Evropského dne sousedů komunitní akci s názvem: „Všichni jsme lidé, hledejme společnou cestu.“ Akce se konala na sídlišti Na Valtické v okolí volnočasového centra Royal Rangers, kteří pořadatelům ochotně poskytli zázemí.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
27
Kvě

Úklid v Mikulově

Po Břeclavi, kde místní pobočka IQ Roma servisu pořádá úklidy se zapojením lidí z komunity pravidelně už třetím rokem, se konala úklidová brigáda v sobotu 14. května 2016 za podpory Města Mikulov, i v okolí místního sídliště u Tesca.

A i když nám počasí moc nepřálo, přece jen jsme pro akci získali 3 dobrovolníky, kteří se s námi do úklidu s elánem pustili, za což jim patří upřímný dík.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
17
Kvě

Maminky na návštěvě Romského muzea

V rámci projektu "Dža andre lačhi škola", (Běž do dobré školy) jsme s aktivními matkami a jejich dětmi navštívili Muzeum Romské kultury v Brně na Bratislavské
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
15
Led

Aktuální otevírací hodiny v klubu

Na rok 2016 máme aktualizovanou nabídku kroužků a doučování. Pro všechyn zájemce také přinášíme otvírací hodiny Klubu a Plácků. Přijďte za námi, těšíme se na Vás! Pedagogové Petr, Katka, Andrea, David a Petra

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
17
Pro

Zdravé svačinky

V listopadu jsme na podnět maminek uspořádali v Předškolním klubu společné "vaření" na téma zdravé svačinky. Pět maminek se s vervou pustilo do chystání zdravých pomazánek, zatímco děti připravovaly ovocný salát.

Všichni si toto zdravé odpoledne užili, no a na závěr dobroty s chutí snědli :)

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky

Subscribe to RSS - Fotky