Podpora Anny Šabatové na post Ombudsmana

Připojujeme se k Platformě za lidská práva pro podporu Anny Šabatové
IQ Roma servis o.s. podporuje na post Veřejného ochránce práv Annu Šabatovou. Ombudsman je v České republice vnímán jako autorita s tradičně velkým morálním kreditem. Anna Šabatová splňuje veškeré předpoklady, aby poslání tohoto důležitého demokratického úřadu dále naplňovala a zdůrazňovala jeho zásadní význam v ústavním systému ČR. Pro své minulé a současné činy naplňuje nejlépe očekávání, že pozice úřadu Veřejného ochránce práv bude nadále upevňována a důvěra občanů všech vrstev společnosti v jeho roli bude růst.
Anna Šabatová naplňuje nejen morální očekávání od nového ombudsmana, ale i klíčové kompetence pro výkon funkce. Je uznávána jako odbornice v tématu dodržování lidských práv přičemž se velice dobře orientuje i v problematice sociální práce a podpory lidí ohrožených chudobou.

Aktualizace: Povedlo se. Anna Šabatová bude novou veřejnou ochránkyní práv občanů. Napodruhé v tajné volbě ve Sněmovně porazila exposlance Stanislava Křečka, kterého navrhoval prezident Miloš Zeman.
Posláním ombudsmana je chránit občany před nečinností nebo špatným rozhodnutím orgánů státní správy. Pokud zjistí, že konkrétní orgán pochybil, je v jeho pravomoci vyzvat jej k nápravě. Když se tak nestane, umožňuje mu zákon jako nejvyšší sankci zveřejnění případu.

foto: archív Romea.cz

Facebook Twitter Youtube More...