Gendalos – vzdělávací a stipendijní program

Prostřednictvím programu Gendalos jsou podporování studenti středních a vysokých škol ve věku 15 až 26 let ze sociálně slabých rodin, především Romové, pro které jsou náklady spojené se studiem náročnou položkou v rodinném rozpočtu. Projektový grant přináší adresnou podporu motivovaným romským studentům v rámci stipendijního fondu Gendalos. Podpora je zaměřena na čtyři hlavní oblasti: (1) nákup hmotných pomůcek potřebných pro studium, (2) zajištění doplňujícího vzdělání, (3) nákup zvýhodněné městské hromadné dopravy a (4) podpora pro studenty soukromých škol.

 

Vybrané oblasti podpory vychází z dlouholetých zkušeností s cílovou skupinou a jejich obtížemi v průběhu vzdělání. Podpora cíleně míří na sociálně znevýhodněné rodiny se snahou podpořit vzdělávání dětí a mládeže s návazností na dokončení vzdělání a následné snazší uplatnění na trhu práce. Vzdělání je cestou, jak řešit chudobu, sociální vyloučení a cyklické problémy, které se dědí z generace na generaci. Jedinou cestou ven je dokončené vzdělání a následné uplatnění na trhu práce.

zobrazit více informací

Finanční podpora:

Projekt je realizován za podpory Programu podpory potřebným GE Money Bank.

 

Kontaktní osoba:

Bc. Klára Hamplová

tel.: +420 608 539 323

e-mail: klara.hamplova@iqrs.cz

Doba realizace: 
1. 5. 2014 – 1. 5. 2015
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

27
Bře

Doučovatel/ka - český jazyk

Lokalita:
Oblast výběrového řízení: 
Baví Tě učit? Umíš dobře češtinu?? Chtěl bys dělat něco prospěšného, pomáhat a zároveň si i přivydělat nějakou korunu???
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
11
Pro

Podpořte studenty dárcovskou SMS

Podpořte stipendijní fond GENDALOS dárcovskou SMS! Pošlete SMS v znění “DMS GENDALOS“ (tj. DMS mezera GENDALOS) na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30,- Kč, Gendalos obdrží 28,50,- Kč.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky


Články projektu

13
Zář

Gendalos se vzdělává díky nadačnímu fondu Albert

Lokalita:
Programy: 

Pro studenty pocházející se sociálně a ekonomicky nestabilního prostředí, může být velmi problematické (až nemožné) zajistit si prostředky na financování svého vzdělávání. Může se jednat o potřebné pomůcky do školy, úhradu stravného anebo jízdného. Součástí vzdělávacího programu Gendalos je stipendijní fond, který poskytuje finanční podporu aktivně spolupracujícím motivovaným studentům. Stipendijní fond funguje díky dobrovolným dárcům. Jedním z nich je i Nadační fond Albert, který stipendijnímu fondu věnoval 20 000 Kč.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
13
Zář

Nadační fond Albert pomáhá Gendalosákům

Lokalita:
Programy: 

29. 3. 2016 se uskutečnilo zasedání komise stipendijního fondu Gendalos, který poskytuje finanční podporu aktivním a motivovaným studentům, kteří dlouhodobě spolupracují ve vzdělávacím programu Gendalos na naplňování svých vzdělávacích cílů. Stipendijní fond programu v březnu podpořil 7 stipendijních žádostí. Díky Nadačnímu fondu Albert, který stipendijnímu fondu věnoval 20 000 Kč, mohla komise v tomhle kole podpořit studenty částkou 7680 Kč. Převážná část rozdělených prostředků směřovala na podporu jízdného na městskou hromadnou dopravu.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky