Hudba spojuje

Cyklus 17 hudebních akcí - koncertů, talentové soutěže, jamsessionů, a workshopů s pedagogickým přesahem na podporu mladých (nejen) romských umělců a jejich autorské tvorby s cílem zpestření kulturního života v Brně, setkávání Romů a majoritní veřejnosti, šíření pozitivního obrazu romské kultury.

Aktivity projektu

3 koncerty mladých romských umělců: tři koncerty na podporu zajímavých hudebních projektů mladých muzikantů; obohacení brněnské kulturní scény o zajímavá hudební uskupení; zprostředkování romské kultury veřejnosti

3 acoustic gypsy jazz jamsessions: hudební brainstorming, tvorba a sdílení hudebních nápadů, rozvoj improvizace a komunikace mezi muzikanty napříč věkem a etnikem s odkazem na známého romského umělce Django Reinhardta.  Jamsessiony budou doplněny výukou pod vedením zkušeného kytaristy Tomáše Honsy a zároveň budou dostupné i posluchačům, kteří se do jamessionů aktivně zapojovat nechtějí.

10 hudebních workshopů:

- 3 pěvecké workshopy s Miou Hanuskovou

- 1 folklorní tradiční workshop s akcentem na cimbálovou muziku

- 3 instrumentální workshopy: např. klávesový workshop, kytara, ukulele

- 3 romské taneční workshopy s lektorkou Monikou Balogovou

1 Amaro star – hledání talentů: již třetí ročník oblíbené soutěže Amaro star; možnost pro začínající dospělé umělce napříč etnikem ukázat na veřejnosti svůj talent. Výherce bude podpořen možností vytvoření profi nahrávky v nahrávacím studiu Amaro records.

 

zobrazit více informací

Finanční podpora: Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Brna.

Kontaktní osoba za IQ Roma servis, z.s.:

Mgr. Petra Borovičková

e-mail: petra.borovickova@iqrs.cz

tel: +420 733 127 471

 

Doba realizace: 
1. 1. 2019 - 31. 12. 2019
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...