Komplexní práce v sociálně vyloučených lokalitách města Brna

Projekt nabídne cílovým skupinám - obyvatelům ohroženým sociálním vyloučením ve městě Brně - soubor aktivit, které povedou ke zvýšení orientace a kompetencí na trhu práce a v souvisejících aspektech jejich sociální reality, které přímo uplatnitelnost a dlouhodobou udržitelnost na trhu práce ovlivňují. Zapojené organizace - IQ Roma servis, o.s. a DROM, romské středisko poskytují vzájemně se doplňující služby, které v celku umožní pokrýt velkou část relevantní poptávky ze strany klientů. Systém projektu je založen na principu komplexní práce s cílovou skupinou (resp. komplexní práce s rodinou).
 
zobrazit více informací
Číslo projektu:
CZ.1.04/3.2.01/19.00269
 
Finanční podpora:
Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
 

Kontaktní osoba:

Mgr. Lenka Maléřová

tel.: +420 774 224 511

e-mail: lenka.malerova@iqrs.cz

 
Doba realizace: 
1. 10. 2011 – 31. 7. 2014
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

31
Črv

Sociální služby v komplexním podání

Lokalita:

Tisková zpráva: Po více než dvouletém období byla v průběhu prázdninového období ukončena realizace rozsáhlého projektu Komplexní práce v sociálně vyloučených lokalitách města Brna, během něhož byly ve vzájemném partnerství dvou brněnských neziskových organizací - IQ Roma servis, o.s. a DROM, romské středisko, poskytovány služby pro sociálně vyloučené obyvatele místní komunity. Během 34 měsíců realizace spolupracovali odborníci v oblastech zaměstnanosti, dluhové i zdravotní problematiky a v rámci terénní práce podpořili v obtížné životní situaci 750 osob.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
02
Dub

Projekt „KOMPLEX“ nabídl pomoc více než tři sta jednotlivcům a rodinám ze sociálně vyloučených lokalit

Lokalita:

Více než 2 roky byl DROM, romské středisko partnerem v projektu „Komplexní práce v sociálně vyloučených lokalitách města Brna“. V souladu se svým názvem nabízel projekt komplexní spektrum aktivit vedoucích ke zvýšení orientace a kompetencí na trhu práce a přímé pomoci v oblastech, které přímo uplatnitelnost a dlouhodobou udržitelnost na trhu práce ovlivňují. V rámci tří klíčových aktivit, které realizoval DROM, romské středisko, se do projektu zapojilo 323 jedinců a rodin ze sociálně vyloučené lokality.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky