Komu se nelení, tomu se zelení

Hlavním záměrem projektu je přispět ke zlepšení finanční gramotnosti mladé romské generace a zvýšit tím jejich možnost budoucího úspěchu v životě. Hlavním cílem projektu je v bezpečném a známém prostředí a zábavným způsobem naučit romské děti a mládež hospodařit s penězi, vytvořit si zážitek z „vydělání“ peněz, ale také z jejich utracení nebo ztráty a z možnosti růstu financí díky úrokové sazbě nebo bonusy za absolvované „rekvalifikační kurzy“.

Projekt pracuje s tématem finanční gramotnosti dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Prostřednictvím projektu Komu se nelení, tomu se zelení chceme s těmito mladými lidmi pracovat – zejména na jejich finanční gramotnosti (prevence zadlužení a předlužení) a prostřednictvím tohoto tématu i na jejich motivaci ke vzdělání a následnému uplatnění na trhu práce. 

zobrazit více informací

Finanční podpora: Projekt je realizován za finanční podpory Nadačního fondu Albert

Kontaktní osoba za IQ Roma servis, z.s.:

Hana Kochtíková

e-mail: hana.kochtikova@iqrs.cz

tel: +420 543 213 310

Doba realizace: 
1.4.2018 - 30.9.2018
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Články projektu

09
Lis

Komu se o prázdninách nelenilo, tomu se zelenily LOVE

Lokalita:
Programy: 
Plácek se proměnil v banku, klub v aukční síň a studentky z programu Gendalos v bankéřky. Od července do začátku září u nás probíhala hra Komu se nelení, tomu se zelení, která děti od 6 do 15 let vedla ke spoření a rozvíjela jejich finanční gramotnost.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →