Projekt reaguje na nové potřeby v péči o děti a rodiny tak, jak je stanovuje také zákon o sociálně právní ochraně dětí, účinný od 1. 1. 2013. Důraz je kladen na potřeby znevýhodněných romských dětí žijících v podmínkách sociálního vyloučení, u nichž existuje zvýšené riziko, že budou odebrány ze svých biologických rodin. Mnoho romských rodin se potýká s problémy v oblasti bydlení, zadluženosti a ztíženého přístupu ke službám.
Orgány sociálně právní ochrany dětí provádí dohledy v rodinách, ale není v jejich kapacitách reálně rodiny intenzivně doprovázet, vést je a spolupracovat s nimi na konkrétních změnách. Je proto nutné nabízet ohroženým rodinám nejen právní pomoc, ale také doprovázení rodiny k udržení stability a kvality podmínek pro navrácené dítě.
Za důležitou součást projektu považujeme také propojení a koordinování institucí, kde výstupem bude jeden akční plán pro rozvoj rodiny, sdílení informací, společná setkávání a využívání kvalitně připravených a vedených případových konferencí.
Hlavním cílem projektu je nastavit a propojit služby podpory romských rodin tak, aby spolupráce všech zapojených stran vedla ke stabilizaci podmínek pro výchovu dítěte v jeho biologické rodině a k nastavení bezpečného prostředí pro rozvoj a prosperitu dítěte (ve vzdělání, péči atd.).