Pestrý plácek

Realizace: 7/2016 – 8/2016

Donátoři:

-        Nadace Veronica

-        Velvyslanectví Nizozemského království, 

-        Program Mládež kraji – Jihomoravský kraj

 

Cílem projektu Pestrý plácek je povzbudit romskou komunitu ve společném úsilí o proměnu parku – tzv. Plácku na Svitavském nábřeží v Brně. V dlouhodobém horizontu si přejeme proměnit Plácek v místo, kde se budou setkávat lidé bez ohledu na barvu pleti nebo příslušnosti ke společenské skupině a vytvořit tak z Plácku komunitní centrum pod širým nebem. Zároveň chceme ukázat širší veřejnosti, že se mladí Romové o své okolí starají, chceme jim přiblížit romskou komunitu, jejich kulturu a posilovat tak vztahy mezi Romy a většinovou společností.

Dalším cílem je oživit Plácek a nastartovat tak jeho proměnu na místo, kde se budou setkávat aktivní mladí lidé a komunikovat spolu. Konkrétně pak chceme v rámci projektu vytvořit dlouhodobý plán rozvoje Plácku a zorganizovat sérii kreativních street art workshopů na Plácku, které k místu přitáhnou zájemce z komunity i ze širokého okolí. Zároveň chceme na workshopech prezentovat romskou kulturu, hudbu a kuchyni a ukázat tak veřejnosti, jak inspirativní může romská kultura být a zároveň upozornit na sociální vyloučení oblasti i komunity.

 

V rámci projektu proběhne Týden otevřených dveří v Amaro records (27.6. – 1.7. ) a série kreativních workshopů na Plácku s nizozemskými umělci romského původu Ronem Glasbeekem a Mariou Koijck (4.-14.7.).

Finanční podpora: Projekt je podpořen programem Společně pro Brno Nadace Veronica, programem Mládež kraji – Jihomoravský kraj, který realizuje Jihomoravská rada dětí a grantem Velvyslanectví Nizozemského království.

Kontaktní osoba za IQ Roma servis, z.s.:

Zuzana Wágnerová – zuzana.wagnerova@iqrs.cz +543 213 310

https://www.facebook.com/husovicovani

zobrazit více informací
Doba realizace: 
7/2016 – 8/2016
Facebook Twitter Youtube More...


Články projektu

30
Čer

TZ: Zpestřujeme Brno

Lokalita:
Projekt: 
Ve spolupráci s holandskými umělci a Romy zvelebujeme a dodáváme život brněnským prostorům
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →