Pojďte do školky!

Jedná se o rozsáhlý projekt Člověka v tísni a osmi partnerských organizací (IQ Roma servis, o.s., Cheiron T, o.p.s., Diecézní charita Brno – pobočka Jihlava, Tady a teď, o.p.s., Sdružení sociálních asistentů, Diakonie ČCE Vsetín, Salinger, o.s. a Amalthea, o.s.). Zaměřuje se na rozšíření sítě vzdělávacích zařízení pro sociálně znevýhodněné děti předškolního věku, které zpravidla nenavštěvují institucionalizované MŠ a svou vzdělávací kariéru na základní škole začínají řadou handicapů. Projekt se v místech své realizace zaměří na systematizaci včasné péče v oblasti vzdělávání o děti, které vzdělávacím systémem často propadávají. Předškolním pedagogům projekt nabídne vzdělávací kurzy, díky kterým získají konkrétní metody práce se znevýhodněnými dětmi a hlubší porozumění tématu, které je potřebné proto, aby mohli snáze spolupracovat s rodiči těchto dětí. Celorepubliková realizace projektu umožní předávání informací i širší odborné veřejnosti.

zobrazit více informací

Finanční podpora:

Projekt je realizován za podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

 

Kontaktní osoba:

Veronika Vaňková

tel.: +420 608 440 603

e-mail: veronika.vankova@iqrs.cz

Doba realizace: 
1. 6. 2013 – 31. 5. 2015
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Články projektu

24
Úno

Broučci měli u dětí úspěch

Lokalita:
Programy: 
Program nízkoprahového předškolního klubu určeného pro děti a jejich rodiče jsme v lednu zpestřili návštěvou představení Broučci v brněnském divadle Radost.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →