Roma Matrix

Roma Matrix je v současnosti největší evropský projekt zaměřený na boj proti rasismu, netoleranci a xenofobii vůči Romům, a to formou koordinované spolupráce a realizace aktivit 19 partnerských organizací z 10 států Evropské unie. Projekt navazuje na úspěšné partnerství Roma SOURCE.

Slovo MATRIX v názvu projektu je akronymem (Mutual Action Targeting Racism, Intolerance and Xenophobia), který vyjadřuje sílu vzájemného působení partnerství proti rasismu, netoleranci a xenofobii vůči Romům.

zobrazit více informací

Finanční podpora:

Projekt je realizován za podpory Evropské unie (Evropská komise: EU program Základní práva a občanství). Realizace je spolufinancována příspěvky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Jihomoravského kraje.

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Šárka Pólová (koordinátorka mezinárodní spolupráce)

tel. +420 775 894 249

e-mail: sarka.polova@iqrs.cz

Doba realizace: 
1. 4. 2013 – 31. 3. 2015
Donátoři:

Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

30
Bře

Inspirujte se osvědčenými metodami práce partnerů projektu Roma MATRIX

Projekt: 
Projekt Roma MATRIX po dvou letech shrnuje nejvýznamnější ponaučení a osvědčené postupy, které díky realizaci širokého spektra aktivit v 10 členských státech EU za dva roky svého trvání nabyl.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
09
Bře

Fotbalem proti rasismu a celoevropská mediální kampaň - projekt Roma MATRIX jde do finále!

Projekt: 
Páté vydání pravidelného zpravodaje celoevropského projektu Roma MATRIX představuje další inspirativní aktivity mezinárodního partnerství bojujícího proti rasismu a xenofobii Romů. Přečtěte si, jakou kampaň vytvořili naši italští a maďarští kolegové s cílem nabourávat předsudky vůči Romům, které v jejich zemi panují. A co přimělo naše britské partnery k tomu, že se rozhodli založit multikulturní fotbalové družstvo? To vše se dočtete v posledním čísle zpravodaje (viz níže ke stažení!).
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky


Články projektu

11
Úno

Nežít ve stínu - výstava fotografií Tomáše Škody

Lokalita:
Programy: 
Projekt: 
Přijďte na vernisáž pokračující výstavy do NC Královo pole nebo do OC Max!
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
17
Zář

Znalosti versus ochota: Jak vybrat dobrého zaměstnance

Programy: 
Projekt: 
Jak se zorientovat v tom, zda kandidát, který má potřebné znalosti a kompetence pro výkon dané pozice, bude pro firmu skutečně přínosem?
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky