Společně pro úspěch Romů na trhu práce

Projekt mezinárodní spolupráce Společně má za cíl umožnit přenos nových funkčních modelů práce zahraničních partnerů do České republiky a přispět tak ke zvyšování sociální a vzdělanostní úrovně sociálně vyloučených romských komunit v ČR.
 

 

zobrazit více informací
Osvědčené metodické postupy a inkluzivní strategie zahraničních partnerů - města Veldhoven -Holandsko, Pavee Point Travellers´ Centra - Irsko a slovenské organizace ETP Slovensko - Centrum pre udržateľný rozvoj budou v průběhu projektu pracovníky IQ Roma servisu a dalšími českými partnery testovány v každodenní praxi přímé práce s klienty. Do vyhodnocení jejich využitelnosti budou zapojeni i další zástupci obcí, neziskové sféry i uživatelé služeb.
 
Číslo projektu:
CZ.1.04/5.1.01/77.00404
 
Finanční podpora:
Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
 
Kontaktní osoba:
Mgr. Šárka Pólová (koordinátorka mezinárodní spolupráce)
tel. +420 775 894 249
 
 
 

 

Doba realizace: 
1. 12. 2012 – 30. 11. 2014
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

24
Lis

Metodická konference o možnostech spolupráce při práci s rodinami přinesla praktické výstupy

Metodická konference s výmluvným názvem „Společně pro rodinu, společně s rodinou“ byla uspořádána ve čtvrtek, 13.11.2014, v brněnském sídle IQ Roma servisu. Přečtěte si výstupy prakticky zaměřených workshopů, jejichž cílem bylo vytvořit platformu pro prezentaci a zhodnocení stávajících programů podpory znevýhodněných rodin a zmapování a vyhodnocení dopadů dosavadních modelů spolupráce služeb pro rodiny s institucemi a obcemi v Jihomoravském kraji.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
21
Říj

Výstupy konference o systémech podpory vzdělávání romské mládeže

Konference Společně pro úspěch Romů – systémy podpory vzdělávání romské mládeže přivedla ve čtvrtek 9. října do našeho multifunkčního sálu více než 50 zástupců škol, neziskových organizací, relevantních institucí státní správy a samosprávy i angažované veřejnosti.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky


Články projektu

25
Zář

Místní partnerství ve Vyškově po roce rekapituluje svou spolupráci

Lokalita:
Model pravidelného setkávání pracovníků samosprávy a neziskových organizací jsme se po vzoru holandského partnera projektu - města Veldhoven - měli možnost od června loňského roku pilotně otestovat ve Vyškově. Ve spolupráci s místní samosprávou, která je tuzemským partnerem projektu, a dalšími subjekty, jež jsou do práce se znevýhodněnými rodinami ve městě zapojeny, se skupina místníhoh partnerství setkávala cca jedenkrát za 2 měsíce.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
08
Zář

Břeclavští Romové se nebojí zapojit

Lokalita:
Na komunitní akci v Břeclavi se aktivně zapojily do úklidu části města
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →

Stránky