Týden romské kultury v Brně

Pestrý Týden romské kultury v Brně láká na bohatý program

V Brně proběhne v týdnu od 3. do 9. dubna 2017 Týden romské kultury. Oslavy i připomínání Mezinárodního dne Romů proběhnou na několika místech, hlavní program s hudbou a stánky pak v pátek 7. 4. na Moravském náměstí v odpoledních hodinách. Zde mohou návštěvníci vidět jak slavné romské kapely Funky brothers a Imperio, tak místní taneční soubory či cirkusovou show. Pro děti jsou připraveny zábavné aktivity, těšit se můžete i na ochutnávku romských jídel.

Další program, jako například zábavné odpoledne v parku Hvězdička, módní přehlídka současných romských návrhářů, ale i kolokvium historiků a pedagogů k tématu romské genocidy, můžete najít například na facebookových stránkách "Brno slaví mezinárodní den Romů". Vstup na všechny akce je zdarma.

8. duben byl ustanoven Mezinárodním dnem Romů v roce 1990. V tento den si Romové po celém světě připomínají společný původ a události roku 1971, kdy se ve Velké Británii sešla první mezinárodní konference Romů, kde se účastníci mj. dohodli i na společné hymně a podobě romské vlajky. Společné oslavy v Brně jsou největší veřejnou akcí, která je v České republice pořádána. Cílem oslav je uspořádání společenské události významnějšího společenského měřítka, která osloví celou společnost a kromě vyjádření radosti a respektu z celosvětových oslav dne Romů podpoří vzájemné vztahy a pozitivní atmosféru mezi Romy a majoritou.

Týden romské kultury pořádá IQ Roma servis ve spolupráci s brněnskými neziskovými organizacemi a romskou komunitou. Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna a Magistrátu města Brna.

Týden romské kultury zaštítil primátor města Brna Ing. Petr Vokřál

 

Kontaktní osoby:

Sabina Bendová, sabina.bendova@iqrs.cz

Ester Šimková, ester.simkova@iqrs.cz

Donátoři:  

 

Výsledek obrázku pro Ministerstvo kultury ČR logoVýsledek obrázku pro Statutárního města Brna logo

zobrazit více informací
Doba realizace: 
3.4. - 9.4.2017
Facebook Twitter Youtube More...